حروف وکیوم چیست

حروف وکیوم چیست

حروف وکیوم به حروف های برجسته ای گفته میشود که پلکسی روی سطح حروف با دستگاه وکیوم شکل میگیرد و سطح پلکسی که در داخل بقیه حروف ها صاف است در این حروف برجسته است.

دوشنبه 14 مرداد 1398
3835

 معرفی:

حروف وکیوم به حروف های برجسته ای گفته میشود که پلکسی روی سطح حروف با دستگاه وکیوم شکل میگیرد و سطح پلکسی که در داخل بقیه حروف ها صاف است در این حروف برجسته است.اگر کنجکاو شده اید حروف وکیوم چطور ساخته میشود ادامه ی مطلب را دنبال کنید.

مراحل ساخت:

اولین مرحله ی ساخت حروف وکیوم از دستگاه سی ان سی و برش چوب یا همان قالب حروف شروع میشود به گونه ای که طبق فایلی که با نرم افزار طراحی شده است که در این فایل میزان برجستگی حروف وکیوم مشخص میشود و قابل تغییر است که تا چه اندازه ای حروف برجسته شود.

بعد از اتمام مراحل طراحی فایل را برای دستگاه ارسال میکنیم و دستگاه سی ان سی برش سطح چوب یا قالب را شروع میکند به گونه ای که شکل تمام حروفی که قرار است وکیوم شود در مرحله ی اول با چوب به عنوان قالب در می آید . بعد از اتمام مراحل سی ان سی حروف نوبت شروع وکیوم کردن پلکسی است به گونه ای که قالب های حروف و ورق پلکسی را روی دستگاه وکیوم قرار میدهیم و دستگاه وکیوم با حرارتی که به پلکسی وارد میکند سطح پلکسی نرم و قابل انعطاف میشود سپس دستگاه وکیوم شروع میکند به وکیوم کردن پلکسی و این امر سبب میشود پلکسی روی قالب سی ان سی شده بصورت کیپ قرار بگیرد و سپس  دستگاه وکیوم سطح پلکسی برش میزند و این امر باعث میشود حروف ها بصورت مجزا قابل برداشت باشند.

مزایا:

از مزایای حروف وکیوم میتوان به حالت برجستگی بیشتر آن نسبت به سایر حروف ها اشاره کرد که این امر باعث میشود حروف شما منحصر به فرد تر و گران قیمت تر بنما بی آید .

معایب:

در واقع حروف وکیوم جزء حروف های بدون عیب و ایراد است و کاملا استاندارد برای تمامی محیط ها است .اما یک بحثی که باید به آن اشاره کنیم لبه ی این حروف است .

حروف وکیوم بدلیل اینکه برش پلکسی سطح آن با دستگاه وکیوم انجام میشود و چون دستگاه وکیوم حالت مکنده دارد لبه های برش آنرا  گرد برش میزند و مانند برش لیزر صاف و کادر دار برش نمیخورد به همین دلیل این حروف را با لبه ی چنلیوم یا لبه ی پلکسی نمیتوان برجسته کرد و اگرهم لبه کاری شود با ظرافت حروف چنلیوم معمولی در نمی آید اما راه حلی که برای این حروف وجود دارد بسیار آنرا زیباتر کرده است بدلیل گرد شدن لبه ی پلکسی این حروف  ما آنرا با لبه ی استیل رینگی لبه کاری میکنیم .لبه ی استیل رینگی بدلیل اینکه یک الی دوسانتی متر از لبه به عنوان رینگ بروی سطح حروف قرار میگیرد معایب این حروف را پوشش میدهد و برش نا مسطحی که توسط دستگاه وکیوم انجام شده است زیره رینگه لبه ی استیل قرار میگیرد و قابل روئیت هم نیست.بر این اساس نمیشود برای این حروف معایبی در نظر گرفت زیرا لبه ی استیل رینگی به خودی خود حروف برجسته را بسیار شیک و گران قیمت نشان میدهد حال شما فرض کنید که سطح پلکسی حروف شما وکیوم هم بشود . دو تا ترکیب بسیار شیک وکیوم و استیل رینگی در کنار هم حروف برجسته ی بسیار با پرستیژی برای شما به ارمغان می آورد.

برای مشاوره در مورد تابلوهای تبلیغات خود با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

09154067228

09358652679

05137260253

نظر بدهید