علت خرابی تابلو

علت خرابی تابلو

گاها به چشم میخورد که تابلو ی ال ای دی فروشگاهی افت نور کرده است یا لامپ های آن سوخته است اما دلیل آن مشخص نیست و مشتری یا فرد تابلوساز گمان میکند جنس مصرفی مقبول نبوده است اما این دیدگاه بسیار اشتباه است.

دوشنبه 18 شهریور 1398
7062

خراب شدن و سوختن تابلو های تبلیغاتی علت های بسیار جزئی دارد که اگر فرد تابلو ساز استاندارد های یک تابلو ی تبلیغاتی را رعایت کند به راحتی و با اطمینان خاطر میتواند تابلوی مشتری را گارانتی کند.

حال گروه تابلوسازی رسانه در نظر دارد با به اشتراک گذاشتن تجربه ها و تخصص خود در اختیار همکاران گرامی و عموم مردم  از این مشکلات شایع تابلو ها جلو گیری کند.

علت افت نور و سوختن تابلو های L E D و SMD

smd  که اغلب در تابلو های چنلیوم بکار میرود و بصورت بلوکه ای در کنار هم قرار گرفتند و اکثرا با آنها آشنا هستید حتما حروف های برجسته ی چنلیوم را میشناسید و اگر با این واژه آشنا نیستید در قسمت بلاگ ها .بلاگ چنلیوم چیست را مطالعه فرمایید.

تابلو های ال ای دی را که اکثر عموم آنرا میشناسند و در طول روز زیاد به چشم میخورد.

(حروف های تبلیغاتی که پشت شیشه های اماکن تجاری نصب میشود و کالا و رشته ی کاری شاغل را معرفی میکند)

ساخت تابلو های ال ای دی کار بسیار آسانی است و یک فرد مبتدی با یک هفته آموزش قادر به ساخت چنین تابلو ی است اما اینکه استاندارد های این تابلو رو رعایت کند از تجربه ی بخصوصی باید برخوردار باشد.

گاها به چشم میخورد که تابلو ی ال ای دی فروشگاهی افت نور کرده است یا لامپ های آن سوخته است اما دلیل آن مشخص نیست و مشتری یا فرد تابلوساز گمان میکند جنس مصرفی مقبول نبوده است اما این دیدگاه بسیار اشتباه است.

دلیل افت نور تابلو های ال ای دی به دو عامل بستگی دارد که در ادامه با آنها آشنا میشوید

1 افت نور با ولتاژ زیاد

یکی از دلیل افت نور لامپ های ال ای دی  رسیدن ولتاژ بسیار زیاد و بیشتر از سطح نیاز لامپ به آن است در واقع دلیل اصلی افت نور رسیدن حرارت به لامپ است و وقتی که ولتاژ ترانس زیاد باشد لامپ ال ای دی بار بیشتر از سطح نیاز خود از ولتاژ را دریافت میکند و باعث داغ شدن لامپ میشود و به مرور شروع به افت نور میکند تا حدی که تابلو به صورت خاموش به چشم بخورد .و یا گاها لامپ های تابلو شروع به چشمک زدن میکنند.

برای جلوگیری از این مشکل بزرگ تنها کافیست ولتاژ ترانس را با دستگاه ولت متر تنظیم کنید اما اینکه روی چه ولتاژ تنظیم کنید بستگی دارد به نوع ال ای دی و برندی که استفاده میکنید که معمولا بر روی بسته بندی لامپ ها مشخصات آن را از قبیل شدت نور و آمپر مورد نیاز و ولتاژ مورد نیاز و فرد باید با توجه به این مشخصات ولتاژ را تنظیم کند اما بهتر است که از میزان ولتاژی که روی مشخصات ال ای دی نوشته شده است نیم ولت کمتر تنظیم شود درست است این کار باعث میشود که تابلوی شما نور کمتری داشته باشد اما طول عمر آنرا بسیار بیشتر میکند.

2 افت نور با سیم کشی غیر استاندارد

همانطور که در بالا گفته شد دلیل اصلی افت نور تابلو رسیدن حرارت به لامپ است که یکی از دلایل ایجاد حرارات ولتاژ زیاد بود اما دلیل دیگری هم وجود دارد که باعث ایجاد حرارت در تابلو میشود و آن هم سیم کشی غیر استاندارد است .در این روش ضخامت سیم اهمیت بسیاری دارد زیرا وقتی از یک سیم بیشتر از سطح مقطع آن از آن آمپر کشیده شود باعث داغ شدن سیم میشود طوری که نگه داشتن دست روی آن غیر تحمل میشود . و این حرارت مستقیم به لامپ ال ای دی میرسد و در این موارد اگر دقت کرده باشید افت نور از محل اتصال سیم ورودی به تابلو شروع شده است زیاد نقطه اتصال سیم به تابلو حرارت بیشتری دارد و سیم مونتاژ تابلو هم باید همینطور دارای سطح مقطع مناسب باشد تا از ایجاد حرارت جلوگیری کند .پس فراموش نکنید که برای سیم کشی تابلوهای خود از سیم های استاندارد استفاده کنید

و در آخر تابلو ی فوق را سیم کشی آن را رینگ کنید تا از یک سیم آمپر کشیده نشود .منظور از رینگ این است که از دوسر تابلو به منبع تقذیه ترانس متصل کنید.

برای تابلو های چنلیوم هم رعایت کردن این استاندارد ها صدق میکند.

برای مشاوره در انتخاب تابلو های تبلیغاتی خود با تیم فروش ما تماس حاصل فرمایید.

09154067228

09358652679

05137260253

نظر بدهید
Alternate Text
مهربان چهارشنبه 21 مهر 1400

از توضیحات خوبیتون و مفیدتون متشکرم .پایا باشید .

Alternate Text
پاسخ مدیر به مهربان چهارشنبه 21 مهر 1400

متشکرم. ممنون از شما که برای مطالعه وقت گذاشتید.