نمای چوبی

نمای چوبی

نمای چوب همانطور که از نامش پیداس از چوب ساخته میشود اما اینکه چوب از چه جنسی باشد مهم است و تفاوت قیمت بسیاری بین انواع چوب ها است برای دانستن اینکه چه نوع چوبی را برای تابلو استفاده کنید مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

دوشنبه 21 آذر 1401
4684

معرفی:

نمای چوب همانطور که از نامش پیداس از چوب ساخته میشود اما اینکه چوب از چه جنسی باشد مهم است و تفاوت قیمت بسیاری بین انواع چوب ها است اما معمول ترین چوبی که برای تابلو استفاده میشود چوب روسی است که این نوع چوب را با توجه به ابعاد تابلو یا نما میتوان در ضخامت های مختلف برش زد و ساخت معمول ترین قطر های قابل استفاده برای تابلو قطره دو نیم سانتی است اما گاها دیده شده که بعضی از همکاران برای مشتری قطره یک سانتی میسازند که این قطر باعث میشود تابلو مسطح نباشد و دلیل قیمت پایین اجرای کار هم همین است.

روش ساخت این نما به مراتب برش الوار چوب به قطر و ابعاد یکسان است و در مرحله ی دوم ابزار زدن لبه های چوب است و این کار باعث میشود که چوب ها زیبا تر در کنار هم قرار بگیرند و مرحله ی بعد ساخت فرم آهن است و به دلیل سنگین شدن تابلو با توجه به ابعاد تابلو نوع و ضخامت آهن متفاوت است.

معمولا تابلوهای ابعاد بزرگ را ابتدا فرم آهن را بر روی نما نصب میکنیم و سپس چوب ها را یکی یکی روی نمای چوب پیچ میکنیم زیرا اگر تابلو سنگین شود هنگام جابه جایی ممکن است استقامت خود را از دست بدهد.

اما نمای چوب را میتوان در رنگ های مختلف طبق نظر مشتری اجرا کرد به عنوان مثال شما میخواهید نمای چوب تیره داشته باشید با توجه به خواسته ی شما ما از ماده ی شاپاین برای رنگ آمیزی آن استفاده میکنیم و اگر هم خواهان چوبی روشن هستید آن را بدون شاپاین و تنها فقط با یک کیلر یا رزین آنرا ضد آب میکنیم تا طول عمر چوب بالا برود.

انواع چوب:

چوب مدل های بسیار متنوعی دارد و از جمله چوب هایی که برای تابلو ییشتر از بقیه استفاده میشود چوب راش.روسی.ترموو است اما به غیر از این سه مدل چوب های دیگری هم مثل چوب گردو هست که آنها را بصورت الوار برای تابلو استفاده میکنند.

موارد استفاده:

موارد استفاده برای تابلوهای تبلیغاتی نمای ساختمان .نمای کافی شاپ  و هیچ محدودیتی در فضای داخلی و خارجی ندارد.

مزیا:

یکی از مهم ترین مزایای این نوع تابلو علاوه بر خاص بودن آن تغییر اندازه ی آن در صورت جابجایی است که شما میتوانین این تابلو را در صورت جابجایی در ابعاد مختلف کوچک بزرگ کنید بدون آن که از زیبایی آن کم بشود

 

نظر بدهید