چنلیوم به حروف برجسته ای گفته میشود که سطح روی آن از جنس پلکسی سه میل(پلاستیک فشرده) که در رنگ های مختلفی موجود است و لبه ی دور حروف از ورق های آلمینیوم نرم و رنگ شده در رنگ های مختلف که قابلیت انعطاف و خم کاری و برش آسان دارد

اشتراک گذاری:

چلنیوم چیست؟✅

چنلیوم به حروف برجسته ای گفته میشود که سطح روی آن از جنس پلکسی  سه میل(پلاستیک فشرده) که در رنگ های مختلفی موجود است و لبه ی دور حروف از ورق های آلمینیوم نرم و رنگ شده  در رنگ های مختلف که قابلیت انعطاف و خم کاری و برش آسان دارد.(رنگ های پر کاربرد لبه های چنلیوم طلایی و نقره ای است اما رنگ های مشکی . سفید. قرمز.برنزی و... هم در بازار کار موجود است اما مصرف پایینی دارد) لبه های چنلیوم در انواع طرح های مختلف بر خلاف قدیم در حال تولید است سال های اخیر فقط لبه های ساده و بدون طرح با عرض های هفت سانت و نه سانت موجود بود اما حال لبه های طرح دار و روز به روز طرح های جدید تر روانه ی بازار میشود که توجه مخاطبین خود یعنی فرد تابلوساز و مشتری مصرف کننده را به خود جلب کرده است.از پر طرف دار ترین طرح های لبه ی چنلیوم میتوان به لبه ی چنلیوم با طرح سنتی اشاره کرد که بر روی  این نوع لبه  سرتاسر طرح سنتی با دستگاه پانچ شده و هنگام اجرا ی این نوع لبه روی حروف برجسته از بغل آن نور خارج میشود و فردی که در حال عبور باشد شکست نور و حالت الماسی شدن بغل حروف توجه آنرا جلب میکند. از جمله طرح های معروف دیگر لبه ی چنلیوم میتوان به طرح های لوکتوس و ترافیک اشاره کرد که هر کدارم زیبایی خاص خود را دارد.

قیمت تابلو چلنیوم:✅

قیمت تابلوهای چنلیوم به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین عوامل آن که در قیمت تابلو چنلیوم بسیار تاثیر دارد فونت خط و قطر قلم نوشته است به طوری که حروف چنلیوم با قطر قلم بیست سانت قیمت نسبتا بیشتری دارد نسبت به حروف چنلیوم با قطر قلم ده سانت دلیل این اختلاف این است که حروف چنلیومی که قطر قلم آن پهن است جنس بیشتری مصرف میکند و متراژ کمتری میبرد بطوری که متراژ آن به اندازه یا حتی کمتر از چنلیوم با قطر قلم ده سانت میشود اما جنس مصرفی آن سه برابر چنلیوم با قطر قلم ده سانت است به عنوان مثال فرض کنید یک حروف چنلیوم با قطر قلم ده سانت داخل یک سوم ورق پلکسی در ابعاد 60 سانتی متر در 120 سانتی متر با متراژ بیست متر دور حروف جا میشود و به مراتب برای یک سوم ورق پلکسی به همان اندازه یعنی 60 در 120 سانتی متر ورق پی وی سی استفاده میشود و برای روشن کردن حروف چنلیومی که در یک سوم ورق جا نمایی شده است یک تعداد حدودی تقریبا دویست عدد بلوکه اس ام دی نیاز دارد که تابلو بصورت کامل روشن شود اما حال فرض کنید همین حروف چنلیوم را با فونتی پهن تر و ابعادی درشت تر نوشته شود بطوری که بجای یک سوم ورق پلکسی یک ورق کامل یعنی ابعاد 120 در 180 سانتی متر جا نمایی شود کاملا مشخص است که حروف چنلیومی که در یک ورق کامل جا نمایی شده است هم مصرف پلکسی سه برابری دارد که در قیمت دخیل است هم مصرف ورق پی وی سی به اندازه ی پلکسی 120 در 180 سانتی متر میشود و سه برابر میشود و هم  برای روشن کردن این حروف چنلیومی که یک ورق کامل پلکسی مصرف می کند حدودا ششصد عدد بلوکه ی اس ام دی نیاز دارد که بطور کامل بدون سایه روشن شود.

اما  فقط قطر قلم در  قیمت حروف چنلیوم موثر نیست عواملی دیگر هم هست که در قیمت حروف چنلیوم تاثیر زیادی دارند که یکی دیگر از مهمترین عوامل میتوان به متریال حروف چنلیوم اشاره کرد.

انواع تابلو چلنیوم:✅

حروف های چنلیوم مدل های مختلفی دارد و اختلاف بین این مدل ها در قیمت آنها نقش بسزایی دارند .

از جمله مدل های چنلیوم میتوان به چنلیوم الماسی -چنلیوم کریستالی-چنلیوم دوبل استیکر-چنلیوم دوبل پلکسی-چنلیوم ساده-چنلیوم دوبل رفلکس-چنلیوم چاپی-چنلیوم هفت رنگ یا همان rgb - چنلیوم لبه پانچی و ... اشاره کرد که هر متریال قیمت خود را دارد و دلیل اختلاف قیمت آنها متریال مصرفی در آن حروف است بطوری که چنلیوم ساده از همه ارزان قیمت تر است و چنلیوم الماسی به دیل لیزر شدن سطح پلکسی با دستگاه لیزر و تایمی که دستگاه لیزر برای سوراخ کاری سطح پلکسی  می برد قیمت بیشتری نسبت به چنلیوم ساده دارد.

چنلیوم کریستالی به دلیل اضافه شدن کریستال و کلرفوم جهت چسبیدن کریستال ها داخل حروف قیمت بیشتری نسبت به چنلیوم ساده دارد.

چنلیوم دوبل استیکر به دلیل اضافه شدن استیکر بر روی سطح پلکسی قیمت بیشتری نسبت به چنلیوم ساده دارد.

چنلیوم دوبل رفلکس به دلیل اضافه شدن ورق رفلکس که پشت ان جیوه کار میشود و دقیقا حالت آینه ای بسیار شفاف و رنگی دارد قیمت بیشتری نسبت به چنلیوم ساده دارد.

چنلیوم چاپی به دلیل  چاپ یو وی که بر روی سطح پلکسی انجام می شود قیمت بیشتری نسبت به چنلیوم ساده دارد و چنلیوم هفت رنگ یا همان RGB  به دلیل استفاده شدن بلوکه ی هفت رنگ داخل حروف و عوض شدن رنگ حروف در حالت های مختلف قیمت بیشتری نسبت به چنلیوم ساده دارد.

قیمت تابلو چلنیوم طلایی:✅

تابلو چلنیوم تک ورق لبه طلایی ساده یکی از پر مصرف ترین و قیمت مناسب ترین تابلو چلنیومی است که مششتریان بسیاری از آن استقبال می کنند و دلیل قیمت مناسب آن متریال قیمت مناسب داخل آن است نه این که بگوییم جنس آن نا مرغوب است .خیر . این نوع تابلو چنلیوم نسبت به مدل های طرح دار که داخل آنها کریستال ریخته میشود و یا صفحه ی پاکسی یا لبه ی چلنیوم پانچ میشود قیمت مناسب تری دارد زیرا هزینه های مثل لیزر و طرح پانچ از سطح حروف از آن کسر میشود و اغلب برای مشاغل صنعتی و عامیانه از آن استفاده می شود.

اما اگر شغلی خاص دارید و تابلویی خاص مد نظر شماست میتواند مدل های طرح داری مثل الماسی و کریستالی و.... را انتخاب کنید.

تابلو چلنیوم الماسی:✅

 به حروف های چنلیومی که پلکسی آن با برش لیزر پانچ میشود چنلیوم الماسی یا پانچی گفته میشود.

این نوع چنلیوم که در آن تنوع های زیادی میشود در آن ایجاد کرد حال یکی از پر طرفدارترین نوع تابلو های چنلیوم است.

برش هایی که دستگاه لیزر بصورت پانج در کنار هم بر روی پلکسی روی حروف ایجاد میکند باعث میشود نور یک عدد از LED های درون بلو کی ی SMD از داخل پانچ ایجاد شده بر روی پلکسی عبور کند و این عبور نور در تعداد زیاد (پانچ های چیده شده در کنار هم) باعث میشود حروف چنلیوم جلوه ای مانند الماس مخصوصا در حال حرکت  به خود بگیرد.

تنوع هایی که میشود در این نوع تابلو ایجاد کرد به عنوان مثال پلکسی روی حروف قرمز و SMD داخل حروف سفید و یا ترکیب رنگ های بسیار زیاد دیگر.

و اما یکی از مهم ترین دلیل زیبایی حروف چنلیوم الماسی فاصله ی بین پانچ ها و قطر هر دانه پانچ است که حروف را زیبا نشان میدهد و میتوان گفت یکی از تخصصی ترین مرحله ی ساخت این نوع تابلو رعایت کردن همین مورد است.

گاها تابلو های داخل سطح شهر دیده شده که فاصله ی بین پانچ ها و یا قطر آنها آنقدر زیاد بوده که خط smd داخل حروف کاملا نمایان بوده و جلوه ی الماسی بودن خود را از دست داده است.

گروه تابلو سازی رسانه در این مورد آزمون و خطاعای بسیاری انجام داده و همانطور که در تصویر این بلاگ مشاهده میکنید نتیجه ی مطلوبی را بدست آورده است برای داشتن تابلو یی الماسی و زیبا میتوانید به گروه تابلو سازی رسانه اعتماد کنید.

تابلو چلنیوم کریستالی:✅

حروف های چنلیومی که پلکسی روی آن شفاف و یا ترنس(پلکسی شفافی که رنگی می باشد) و داخل آن با کریستال پوشیده میشود و کریستال ها باعث شکست نور و درخشندگی چشم نوازی داخل حروف میشوند. 

چنلیوم کرستالی شباهت بسیار زیادی به چنلیوم الماسی دارد اما باید گفت چنلیوم کریستالی چشم نواز تر و جدید تر است و به دلیل پانچ نشدن پلکسی روی حروف بدلیل عدم نفوذ گردوغبار داخل حروف یک امتیاز بیشتر از چنلیوم الماسی دارد.

چنلیوم کریستالی را میتوان در انواع مختلف ساخت و طبق نظر  مشتری  میتوان رنگ پلکسی آن را با رنگ دلخواه ساخت و smd داخل حروف را متضاد رنگ پلکسی  اجرا کرد.

در حال حاضر کریستال در سه نوع کریستال شکسته و کریستال مکعبی و کریستال مثلثی با رنگ های فانتزی  قابل اجرا است.

و با توجه به نظر مشتری می توان کریستال ها را داخل حروف و بیرون از حروف اجرا کرد که البته پیشنهاد ما این است که کریستال داخل حروف چسبیده شود زیرا اگر کریستال بیرون از حروف اجرا شود به مرور زمان لا به لای کریستال ها گردوغبار خواهد گرفت و به دلیل نا مسطح بود سطح آن تمیز کاری آن دشوار میباشد.

همانطور که در بالا خواندید سطح پلکسی روی حروف چنلیوم باید شفاف باشد تا کریستال ها قابل روئیت باشند. ورق های شفاف در دو نوع شفاف بی رنگ و شفاف رنگی(ترنس) موجود میباشد مشتری با توجه به سلیقه ی خود  حق انتخاب بین این دو نوع ورق را دارد اما ما توصیه میکنیم ورق شفاف رنگی را انتخاب نمایید زیرا ورق شفاف رنگی در روز دید بیشتری دارد مخصوصا وقتی که تابلو خاموش است ورق شفاف رنگی خواناتر به نظر می رسد و برای پخش نور بسیار عالی تر است و نور بلوکه های داخل حروف را بصورت کامل پخش میکند و از لکه دار شدن سطح حروف جلوگیری میکند ورق شفاف بی رنگ در روز دید کمتری دارد مخصوصا وقتی که تابلو خاموش است دید بسیار پایینی دارد و گاها در حروف های بزرگ سطح حروف را لکه دار میکند به گونه ای که مشخص میشود بلوکه ی اس ام دی کجا قرار دارد.

بعد از سطح حروف که پلکسی است میرسیم به متریال اصلی این حروف که کریستال است .کریستال ها در انواع مختلف رنگی و شفاف و شکسته و مکعب موجود است که هر کدام برای حروفی مناسب است اول از همه بریم سراغ کریستال شکسته و مکعب .

پیشنهاد ما به شما عزیزان کریستال شکسته است زیرا هدف از اجرای این حروف ایجاد شکست نور بر سطح حروف است و هر چه این کریستال ها نا منظم تر در کنار هم قرار بگیرند شکست نور بیشتری ایجاد میشود و در حروف هایی که کریستال مکعب اجرا میشود شکست نور کمتری ایجاد میشود و کریستال ها منظم در کنار هم قرار میگیرند و ظاهری مصنوعی ایجاد میکنند.

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل:✅

چنلیوم دوبل پلکسی به حروف های برجسته ای گفته میشود که از دو عدد پلکسی ساخته میشود و اغلب این حروف ها دارای دو رنگ متفاوت است. به عنوان مثال پلکسی زیرین سفید و پلکسی روی حروف قرمز که این ترکیب باعث میشود حروف شما هم به رنگ قرمز روشن شود هم سفید با این تفاوت که متن حروف شما قرمز است و دوره رنگ قرمز یک حاشیه ی رنگ سفید روشن میشود.

از جمله مزایای این نوع حروف باید اشاره کنیم به اجرای این سبک چنلیوم در حروف های ریز و غیر قابل لبه کاری. زیرا با توجه به اینکه برای مشخص شدن رنگ پلکسی زیر باید آنرا از پلکسی رو پهن تر کنیم که ایجاداین سایه ی پهن شده به پلکسی زیر باعث میشود حروف درشت تر شود و جاهایی که غیر قابل لبه کاری بوده است قابل اجرا شود.

دومین مزیت این نوع حروف که با  کانتور یا همان سایه ی پهن شده ایجاد میشود درشت تر شدن و خواناتر شدن حروف است .

البته نا گفته نماند که این کانتور یا سایه ی ایجاد شدن با توجه به اندازه ی حروف توسط تابلوساز مشخص میشود  که معمولا از 7.5 میل شروع میشود تا 3 ای 4 سانتی متر که این اندازه ها برای حروف های درشت است .اما چرا از 7.5 میل؟ زیرا با ایجاد یک کانتور 7.5 میلی در هنگام لبه کاری 2 میل آن را لبه ی چنلیوم در بر میگیرد و فقط نیم سانتی متر به شما سایه ی مفید میدهد که کمتر از نیم سانتی متر برای سایه ی دور حروف که قرار است روشن شود مناسب نیست.

این نوع حروف برجسته بسیار شبیه به حروف دوبل استیکر است با این تفاوت که حروف دوبل استیکر همانطور که از اسمش مشخص میشود رنگ  روی حروف از استیکر است و سطح استیکر صاف و بدون برجستگی است اما این نوع حروف که با پلکسی دوبل میشود رنگ روی آن به اندازه ی قطر پلکسی برجسته میشود.

از دیگر مزایای این حروف میتوان به ایجاد و ترکیب دو رنگ تضاد در حروف اشاره کرد که این امر سبب میشود تا چشم مخاطب را بسوی خود خیره کند و نظر هر فردی را بسوی خود جلب کند . رنگ های متضاد که در اجرای حروف بسیار چشمگیر میشود از جمله ترکیب های سفید-قرمز و زرد-مشکی و آبی- سفید و قرمز- مشکی اشاره کرد هر چند که ترکیب رنگ ها با توجه به میل مشتری و انتخاب در تنوع رنگ  بسیار است اما با انتخاب این نمونه از رنگ ها میتوانید تابلو یی پرمخاطب داشته باشید تا به آسانی کالا و  شغل وبرند شمارا به عموم مردم معرفی کند .

تابلو های دوبل پلکسی بسیار زیبا تر از حروف چنلیوم دوبل استیکر است زیرا سطح آن براق و سه میل برجسته است.

 تابلو چلنیوم فول کالر:✅

 این دسته از تابلو های چنلیوم رنگ آن متغیر است و به هر رنگ دلخواه تنظیم میشود و این یکی از بزرگترین مزایای ساخت این نوع تابلو است یعنی هم میتوانید آنرا دائما در حال تغییر رنگ تنظیم کنید و هم میتوانید بصورت بقیه ی تالو های چنلیوم نور آنرا روی یک رنگ ثابت کنید .

چنلیوم RGB یا بهتر بگیم هفت رنگ

این نوع چنلیوم تمامی متریال اجرای شده در آن مثل بقیه ی حروف های چنلیوم می باشد اما تنها چیزی که آن را متفاوت ساخته و از بقیه ی حروف های چنلیوم جدا ساخته نوع SMD (لامپ) داخل حروف است که بجای لامپ SMD تک رنگ در این نوع حروف از لامپ SMD RGB استفاده میشود و با قرار گرفتن درایور آمپر بالا مخصوص تابلو شروع به ترکیب رنگ های داخل SMD میکند و همانطور که در بالا گفته شد به هر رنگی که مد نظر شماست تنظیم میشود و همیشه تابلویی متنوع و با رنگ دلخواه خود دارید.

با قرار گرفتن درایور RGB  در تابلو جدا از تنظیم رنگ تابلو شما میتوانید از راه دور تابلوی خود را خاموش روش کنید و یا سرعت تغییر رنگ انرا کم و زیاد کنید و حتی میتوانید نور انرا کم و زیاد کنید .

لطفا جهت استعلام قیمت و سفارش بر روی دکمه تماس تلفنی کلیک نمایید

نظر بدهید

محصولات مرتبط