چنلیوم چیست

چنلیوم چیست

شاید بارها واژه ای بنام چنلیوم یا چلنیوم .چلینیوم .چیلینیوم و.... به گوش شما خورده باشد و برایتان سوال باشد که چنلیوم چیست و یا اسم اصلی آن کدام درست است در ادامه به توضیحات حروف چنلیوم بصورت کامل پرداخته ایم

دوشنبه 31 تیر 1398
4764

معرفی چنلیوم:

شاید بارها واژه ای بنام چنلیوم یا چلنیوم .چلینیوم .چیلینیوم و.... به گوش شما خورده باشد و برایتان سوال باشد که چنلیوم چیست و یا اسم اصلی آن کدام درست است در ادامه به توضیحات  حروف چنلیوم  بصورت کامل  پرداخته ایم

مواردی پیش آمده است که فردی قصد انجام تبلیغات برای فروشگاه خود را دارد اما نمیداند که اسم تابلو ی مورد نظر چیست و کجا باید آنرا جستوجو کند .

و معمولا اغلب مردم عادی نام تابلو تبلیغاتی خود را حروف برجسته میخوانند هر چند که این واژه درست است اما حروف برجسته مدل های مختلفی دارد که حروف برجسته ی چنلیوم یک مورد از آن است.

چنلیوم به حروف های برجسته ای گفته میشود که سطح روی آن از جنس پلکسی (پلاستیک فشرده) که در رنگ های مختلفی موجود است و لبه ی دور حروف از فلزی بنام چنلیوم فلزی در رنگ های مختلف که قابلیت انعطاف و خم کاری و برش آسان دارد.

موارد استفاده ی چنلیوم:

حروف چنلیوم اغلب برای معرفی کالای یک فروشگاه و معرفی نام یک برند به کار میرود که مناسب برای فضاهای داخل و بیرون است و به دلیل ضد آب بودن جای  هیچ نگرانی برای فضای بیرون نیست و میتوان آن را در ارتفاعات و یا حتی سالن و دفتر کار اجرا کرد .

مزایای چنلیوم:

از جمله مزایای خوب تابلو های چنلیوم میتوان به تبلیغات پی در پی آن اشاره کرد که با انتخاب  مدل چنلیوم و طرحی زیبا میتوان چشم مخاطب را به آن خیره کنید و کالای خود یا اسم و برند خود را معرفی کنید.

جدا از بحث تبلیغات تابلو های چنلیوم جنبه ی زیبایی و دیزاین محیط را هم دارد و شما میتوانید با انتخاب این نوع حروف فضایی تاریک و خارج از دید را زیبا سازی کنید و به ارمغان بیاورید.

پس چنلیوم را میتوان به عنوان دیزاین فضا های تجاری و اداری هم معرفی کرد.

مراحل ساخت:

حروف های چنلیوم که پلکسی روی آن با دستگاه لیزر غیر فلزات برش میخورد و لبه ی دور حروف که از جنس چنلیوم میباشد در دوئ صورت قابل ساخت است .

چنلیوم از آنجایی که قابلیت انعطاف پذیری و فنری بسیار بالایی دارد به همینئ دلیل با دست قابل لبه کاری دوره پلکسی است و که این نوع لبه کاری را با دستگاه خم لبه کاری هم میشود انجام داد اما هر کدام برای حروفی مناسب است به اینصورت که دستگاه خم لبه کاری با اینکه زاویه ها و خم کاری را طبق فایل دستگاه انجام میدهد اما برای حروف های ریز مناسب نیست یکی از دلایلی که دستگاه خم لبه کاری برای حروف های ریز نامناسب است ایجاد خط در سطح بیرون لبه است که در حروف های ریز به دلیل نزدیک بودن زاویه ها به هم این خط های ایجاد شده توسط دستگاه کناره هم افتاده و ظاهری نامناسب برای حروف ایجاد میکنند اما لبه کاری برای حروف های درشت دقت بالایی دارد و با ظرافت انجام میشود .لبه کاری با دست هم که دقت و تمیزی حروف لبه کاری شده به بستگی به اندازه ی حروف ندارد بستگی به مهارت لبه کار دارد هر چه لبه کار با مهارت تر و تمیزکار تر باشد حروف با ظرافت تر و زیبا تر ساخته میشود ریز و درشت بودن در لبه کاری با دست مهم نمی باشد .

یکی از مهم ترین ظرافت کاری ها در لبه کاری ایجاد جوش و نقطه ی اتصال لبه ها به هم دیگر است که این مورد بسیار دقت و تمیز کاری فرد لبه کار را بیان میکند بهد عنوان مثال کسی که با دقت و با مهارت باشد هنگام لبه کاری سعی بر این دارد که جوش و نقطه اتصال را در زاویه های بالای حروف قرار دهد تا هنگامی که حروف نصب میشود از پایین نه نقطه اتصال مشخص شود نه پیچ یا پرچ اتصال لبه ها به هم.

لازم به ذکر است که حروف هایی با قطر قلم کمتر از دو سانتی متر قابل لبه کاری نمیباشد.

زیر کار حروف های چنلیوم ورق های پی وی سی فشرده است که در قطر های 10 میل و 8 میل با توجه به قطر حروف و مکان نصب حروف ضخامت زیر کار پی وی سی انتخاب میشود این پی وی سی را میتوان با توجه به الگوی پلکسی هم با استفاده از اره ی عمود بر و هم با دستگاه سی ان سی و یا لیزر برش داد.

داخل حروف چنلیوم از لامپهای بلوکه ی اس ام دی اجرا میشود و با توجه به قطر حروف باید فاصله ی بین این بلوکه ها رعایت شود تا حروف سایه های تاریک نداشته باشد .

لازم به ذکر است که ولتاژ ترانس باید با توجه به نوع بلوکه تنظیم شود تا شامل سوختن بلوکه و یا افت نور و چشمک زدن تابلو نشود.و حتما دقت کنید که تابلو ی چنلیوم را مستقیم به برق نزنید و حتما بر سره راه آن ترانس کاهنده ی ولتاژ 12 ولت قرار دهید.

برای مشاوره در انتخاب نوع چنلیوم با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

09154067228

05137260253

09358652679

 

نظر بدهید